Pražský manažerský klub ČMA  Vás srdečně zve na 260. klubové setkání, které se koná ve čtvrtek, 21. března 2018 od 17:00 do 19:00 hod. v restauraci Benada hotelu Clarion Congress Hotel Prague, Freyova 33, Praha 9 Vysočany.

PROGRAM: Ze Silicon Valley do Prahy

 

V programu vystoupí:

Roli hosta v rámci našeho březnového klubu přijal TOMÁŠ MIKOLOV, mladý vědec, kterého získal pro Facebook jeho zakladatel Zuckerberg. Před tím vyvíjel umělou inteligenci pro Microsoft a Google. Stýská se mu však po Evropě…

 

Krátké představení

Cena za významný vědecký objev Neuron

Převrat v oboru zpracování přirozeného jazyka počítačem způsobil Tomáš Mikolov. Během práce pro Google vytvořil tzv. word2vec model, který dokáže převést slova do vektorového prostředí. Důsledkem je dramatické zlepšení rozpoznávání řeči nebo automatických překladů.

Je jedním z vědců, kteří stojí za skokovým zdokonalením Google překladače. Ke skutečné (UI) umělé inteligenci se podle něj dopracujeme až ve chvíli, kdy se počítače budou schopné samy učit. Až se UI podaří vytvořit, bude žít s lidmi v symbióze a pomáhat jim.

Podle Mikolova však nyní lidstvo nemá nic, co by mohlo nazvat umělou inteligencí. To platí i například o chatbotech nebo humanoidní robotce schopné odpovídat na předem připravené dotazy. Označit je za nositele umělé inteligence je podle Mikolova jen součást byznys plánu společností, které je vyvinuly.

Ačkoliv byl Tomáš v Google spokojený, rozhodl se v roce 2014 odejít do Facebooku. Jeho zakladatel Mark Zuckerberg ho musel několik měsíců přemlouvat. Dnes je členem týmu Facebook AI Research v Silicon Valley a pokračuje v tom, co začal už před mnoha roky.

Jeho vizí je, že v budoucnu budou lidem pomáhat „výkonní asistenti UI“, k jejichž rozvoji svými objevy zásadně přispívá. A i když teď pracuje v Kalifornii, New Yorku a Paříži pro Marka Zuckerberga, nevylučuje, že se se svým výzkumem vrátí zpět do ČR. Jak říká, Silicon Valley se nedá s Prahou, co se týče životního stylu, srovnat. Nacestoval se již dost a dobrá věda se dá dělat i u nás.

 

Program a fotogalerii z předchozích klubů najdete ZDE + TZ z minulého klubu.

 

Pokud se vám akce ČMA líbí – staňte se našimi členyJPřihláška

Již více než 26 let zveme členy ČMA a pozvané hosty na klubové pořady zdarma…

 

Ing. Ivo Gajdoš
výkonný ředitel ČMA
předseda Pražského MK

gajdos@cma.cz
mobil: 602 44 66 99
www.cma.cz

 

Původní pozvánka