Již podruhé se budou poskytovatelé řešení v oblasti informační bezpečnosti z České republiky prezentovat na stánku České republiky na největším evropském veletrhu kybernetické bezpečnosti. Veletrh it-sa 2017 se uskuteční v Norimberku ve dnech 10. až 12 října. Součástí veletrhu je rovněž doprovodná konference Congress@it-sa.

„Těší nás čilá účast českých podniků a organizací. Společným stánkem vztyčují vlajku pro celé české odvětví bezpečnosti IT. Na trhu, který má mezinárodní charakter, budou obzvláště moci ukázat know-how a kompetenci české branže bezpečnosti IT,“ řekl na tiskové konferenci v Praze Frank Venjakob, výkonný ředitel veletrhu it-sa ze společnosti Nürnberg Messe.

Organizátorem společné české expozice je Czech Trade, agentura na podporu obchodu spadající pod Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR. Iniciátorem společného stánku bylo sdružení českých organizací a podniků v oblasti síťové a informační bezpečnosti Network Security Monitoring Cluster. Dosud svoji účast na veletrhu it-sa 2017 z České republiky potvrdily společnosti Datasys, GreyCortex, Nivicom, ThreatMark a Flowmon Networks. Na společném stánku najdeme rovněž zástupce Network Security Monitoring Cluster a ČVUT Praha. Pro podniky, které mají zájem o účast je na stánku k dispozici ještě několik volných pozic. Další společné národní expozice mají na veletrhu Francie a kyberbezpečnostní velmoc Izrael.

Od své premiéry v roce 2009 vykazuje veletrh it-sa trvalý růst, v ročníku 2016 dosáhla 489 vystavovatelů a navštívilo ji 10 181 odborných návštěvníků. Vzhledem k vysoké poptávce se v letošním roce it-sa přesouvá do dvou výstavních hal (9 a 10) Veletržního centra Norimberk a rozšiřuje tím dostupnou výstavní plochu. Čtvrt roku před začátkem veletrhu it-sa 2017 se zarezervovaná výstavní plocha pohybuje nad výsledkem minulého ročníku. Plocha zarezervovaná vystavovateli ze zahraničí již převyšuje finální stav ročníku 2016 o více než jednu třetinu.

Veletrh it-sa pokrývá celé spektrum aktuálních řešení pro zabezpečení IT v oblasti hardware a software, výzkumu a poradenských služeb, až po fyzickou ochranu výpočetních středisek. Příspěvky vystavovatelů na otevřených fórech doplní nabídku informací o praktické znalosti, know-how z oboru a diskuze k aktuálním otázkám kybernetické bezpečnosti. V nedávném dotazníkovém průzkumu mezi členy Spolkového svazu pro IT bezpečnost TeleTrusT, který se týkal preferencí a účastí na veletrzích o zabezpečení IT, se veletrh it-sa dočkal nejlepšího hodnocení mezi všemi relevantními akcemi v Evropě.