Ústí nad Labem, 23. června 2021.

Moderní směry se v posledních letech nevyhýbají ani takovému sortimentu, jakým jsou pracovní oděvy. Přestože je u nich vždy na prvním místě bezpečnost v daném oboru, kde jsou používány, návrháři výrobních společností je stále vylepšují a doplňují módními prvky. S ohledem na sportovně laděné střihy a siluety s moderní barevností není výjimkou ani jejich přibližování k volnočasovému a sportovnímu stylu.

Na estetickou stránku se při aktuálním redesignu pracovních oděvů zaměřil i výrobce reklamního textilu, společnost MAFLINI, jejíž roční tržby tvoří téměř z 15 procent segment pracovních oděvů. Výsledkem práce oděvních technologů firmy je dovedné spojení bezpečnostní a účelové funkce se stále rostoucími nároky módních trendů. „Na vývojové tendence v pracovních oděvech jsme se zaměřili spolu s využitím nových technologií a grafických programů,“ říká Senior Product Manager firmy Markéta Špuláková.  Speciální počítačový systém OptiTex určený k návrhu oděvů začala firma vedle reklamního textilu nově využívat právě pro modernizaci svých „pracovek“. Software, kterému zaměstnanci důvěrně přezdívají avatar, umožňuje právě s ohledem na virtuální postavu vytvářet nejen budoucí vzor oblečení, ale také navrhování, konstrukci i modelování střihů včetně vytvoření elektronických podkladů pro výrobu.

Redesignovaný střih pracovních kolekcí oděvů Woody a Ranger od firmy MALFINI je mírně zúžený, ale především prodloužený a anatomicky tvarovaný tak, aby svému nositeli padl a vyhovoval při každém pohybu. Každý kus si zachovává osvědčené technické detaily i výrobu ze špičkových materiálů. Svým uživatelům nabízí množství praktických multifunkčních kapes, zesílené partie a především tolik důležité reflexní prvky.

Pracovní oděvy se stále více stávají i nositeli značky, firemního loga či dalšího sdělení v rámci konkrétní profese. Pro odlišení od konkurence tak společnost MALFINI v řadě případů vychází vstříc klientům, kteří využívají i zakázkové nabídky umožňující splnit jejich individuální požadavky. Pro nadcházející rok připravuje společnost prémiovou řadu s nadčasovým designem a v mnoha barevných provedeních s možností vzájemné kombinace.

Zákazníci se mají určitě na co těšit i s ohledem na práci oděvních technologů v asijských výrobnách. Jak potvrzuje vedoucí technologů a designérů firmy MALFINI Alexandra Dragounová, právě díky vlastním zaměstnancům přímo v místě výroby je možno snížit komunikační šumy a urychlit proces vývoje nových produktů. „Také v této činnosti jsme se museli v důsledku koronaviru přizpůsobit světovým lockdownům a řešit procesy on-line či přeposílání nového produktu leteckou dopravou,“ dodává Alexandra Dragounová. A mnohdy je nutno cesty opakovat, pracovní oděvy jsou logicky kvůli své sofistikovanosti a řadě přídavných prvků náročnější na vývoj i zpracování. Každá novinka tak musí projít několikanásobnou kontrolou. Díky iniciativě firmy MALFINI tak mohou zákazníci už dnes vybírat z redesignové kolekce pracovních oděvů, která je čerstvě naskladněna v centrálním skladě v Ostravě.

 

Společnost MALFINI, a.s. se sídlem v Ústí nad Labem je středoevropským lídrem na trhu značkového reklamního textilu a předním dodavatelem v dalších zemích Evropy s důrazem na společenskou odpovědnost. Ve svém portfoliu má i segment pracovních oděvů. Společnost nabízí přes 300 různých produktů. B2B charakter obchodního modelu firmy je založený na e-shopu, dostatečných skladových zásobách, rychlé logistice a dokonalých zákaznických službách. Jako přední hráč v daném sortimentu se značkami Malfini, Malfini Premium a Piccolio, který doplňují pracovní oděvy Rimeck a také pracovní textil holandské firmy Tricorp, i bezpečnostní obuv společnosti Bata Industrials, působí firma už takřka v 35 evropských zemích. Roční celkové tržby ve výši 1,7 miliardy korun jsou výsledkem práce víc jak 320 zaměstnanců. Moderní, plně automatizovaný sklad v Ostravě disponuje kapacitou větší než dvacet pět milionů kusů reklamního textilu. Dodávky na klíčové trhy do okolních států jsou realizovány do 24 hodin. Všechny produkty společnosti MALFINI podléhají přísným zkušebním testům a nesou světově uznávanou pečeť kvality OEKO-TEX Standard 100.                                         

Více na www.malfini.com   

Kontakt:
MALFINI, a.s.
Marie Logrová, PR manažer
Oblouková 391, Ústí nad Labem 403 40
GSM: 731 452 069, marie.logrova@malfini.com