V Ústí nad Labem, 25. června 2021.

Historicky nejvyšší zásoby své produkce, na 20 milionů kusů, eviduje aktuálně v ostravském logistickém centru společnost MALFINI, největší středoevropský výrobce a distributor reklamního textilu. Ani s tak rozsáhlým objemem ale firma nezapomíná na životní prostředí, a to nejen v obalovém hospodářství.

Na základě náročných jednání se zahraničními obchodními partnery se MALFINI už v minulých letech podařil realizovat projekt „jednotná bedna“. Pod tímto označením putuje ze zámoří do centrálního skladu v kontejnerech pouze jedna velikost kvalitních kartonových krabic, jejíž rozměr je přesně spočítán na objem kontejneru. Stejně tak byly při výstavbě skladu mírám bedny přizpůsobeny regálové zóny. Firma tak nejenže optimálně využívá přepravní místo, nevozí vzduch či výplň kartonů, ale také co nejvýhodněji pracuje se skladovým prostorem a má tak možnost nabízet svým zákazníkům nepřeberné množství textilu. „Z pohledu udržitelnosti je pro nás nesmírně důležitý nejen fakt, že zmíněný obal, který je velmi trvanlivý a kvalitní s ohledem na lodní přepravu, je vyrobený z recyklátu, ale navíc jej dále využíváme pro distribuci zboží směrem k zákazníkům,“ říká technický ředitel MALFINI Michal Seltenreich, který má skladování a logistiku ve své gesci.

K ekologii se MALFINI postavilo čelem také při samotném balení textilu do ochranných sáčků. Většina produktů je dle svého charakteru balena ve větším počtu do polypropylenových či polyetylenových obalů, které jsou stoprocentně recyklovatelné. Roční úspora takto hromadně baleného textilu představuje ve firmě MALFINI neuvěřitelných 99 600 kg plastu! „Další úsporu téměř 61 kilogramů plastu jsme docílili přechodem na dřevěná ramínka na textil, která používáme ve svých devíti evropských showroomech a v rámci marketingové podpory zákazníkům,“ dodává marketingová ředitelka firmy Martina Weberová.

Mimo výše zmíněné obalové procesy používá MALFINI pro své zákazníky deseti druhovou velikostní řadu boxů, které lze při distribuci na paletách ukládat s maximální optimálností tak, aby nevznikala prázdná místa. Distribuční systém už při zpracovávání objednávky vybere to nejvhodnější balení pro zasílané zboží, takže do krabic není potřeba používat žádné zbytečné výplně. Také tyto kartony vyrábí dodavatel převážně z recyklovaných surovin, pouze u malé části z nich používá při výrobě kombinaci recyklátu a jedné pětiny celulózy.

Celá obalová strategie tak dělá ze společnosti MALFINI téměř bezodpadovou firmu, kdy 90 procent veškerého odpadu je recyklováno, pouze 10 procent pak spadá do tříděného komunálního odpadu. V rámci strategie společenské odpovědnosti je to další krok ke splnění vytčeného dlouhodobého cíle firmy: dosáhnout do roku 2030 neutrální uhlíkovou stopu v oblastech podnikání SCOPE 1 a 2, které představují nepřímé emise z nakupovaných energií a přímé emise vznikající bezprostředně v podniku.

 

Společnost MALFINI, a.s. se sídlem v Ústí nad Labem je středoevropským lídrem na trhu značkového reklamního textilu a předním dodavatelem v dalších zemích Evropy s důrazem na společenskou odpovědnost. V portfoliu má i segment pracovních oděvů. Společnost nabízí přes 300 různých produktů. B2B charakter obchodního modelu firmy je založený na e-shopu, dostatečných skladových zásobách, rychlé logistice a dokonalých zákaznických službách. Jako přední hráč v daném sortimentu se značkami Malfini, Malfini Premium a Piccolio, který doplňují pracovní oděvy Rimeck a pracovní textil holandské firmy Tricorp, i bezpečnostní obuv společnosti Bata Industrials, působí firma už takřka v 35 evropských zemích. Roční celkové tržby ve výši 1,7 miliardy korun jsou výsledkem práce víc jak 320 zaměstnanců. Moderní, plně automatizovaný sklad v Ostravě disponuje kapacitou větší než dvacet pět milionů kusů reklamního textilu. Dodávky na klíčové trhy do okolních států jsou realizovány do 24 hodin. Všechny produkty společnosti MALFINI podléhají přísným zkušebním testům a nesou světově uznávanou pečeť kvality OEKO-TEX Standard 100.

Více na www.malfini.com

MALFINI, a.s.
Marie Logrová, PR manažer
Oblouková 391, Ústí nad Labem 403 40
GSM: 731 452 069, marie.logrova@malfini.com