Evropská komise

  • Evropská unie dne 7. 10. 2016 oficiálně předložila ratifikační dokumenty k Pařížské dohodě sekretariátu Rámcové úmluvy OSN. Slavnostního předání vNew Yorku se za Evropskou unii zúčastnil komisař pro klima a energetiku Miguel Arias Cañete společně se zástupci těch členských zemí, které již Dohodu ratifikovaly.

Evropský parlament

  • Evropský parlament dne 4. 10. 2016 na plenárním zasedání ve Štrasburku udělil souhlas k ratifikaci Pařížské dohody za Evropskou unii. Na pozvání předsedy EP Martina Schulze se předcházející diskuse i následného oficiálního podpisu zúčastnil generální tajemník OSN Ban-Ki-moon. Následně Dohodu formálně ratifikovala Rada, a to písemným postupem.
  • Evropský parlament dne 6. 10. 2016 přijal rezoluci o provádění Pařížské dohody a o konferenci OSN o změně klimatu v Marrakéši, ve kterém mj. vyzývá k ambicióznějšímu přístupu k politice klimatu a k navýšení národních závazků na snížení emisí.

Ostatní

  • Evropská investiční banka (EIB) dne 5. 10. 2016 oznámila, že spolu se zástupci Litvy podepsala dohodu na vytvoření fondu na podporu národního programu pro modernizaci budov s ohledem na energetickou účinnost. Fond by měl poskytnout až 500 milionů Euro ve formě půjček na modernizaci domů a bytů do roku 2023.