Švédský výrobce nákladních automobilů Scania a společnost Northvolt vyvinuli baterii, která vydrží po celou životnost nákladního automobilu. S odvoláním na oznámení obou firem o tom informovala agentura Reuters. Lithium-iontová baterie podle švédských podniků při testech prokázala životnost, která by jí umožnila pohánět nákladní automobil na 1,5 milionu kilometrů. Toto množství najetých kilometrů odpovídá předpokládané životnosti nákladních vozů Scania.

Lithium-iontová baterie podle švédských podniků při testech prokázala životnost, která by jí umožnila pohánět nákladní automobil na 1,5 milionu kilometrů. Toto množství najetých kilometrů odpovídá předpokládané životnosti nákladních vozů Scania.

“Budoucnost těžké dopravy je elektrická. Abychom tento posun umožnili a nadále plnili slib naší značky vůči zákazníkům, že bude prémiová, potřebuje Scania pro elektrické nákladní vozy špičkové baterie,” uvedl generální ředitel společnosti Scania Christian Levin.

Baterie se vyrábějí v takzvané gigafactory, ve velké továrně Northvolt Ett na severu země. Firma odhaduje, že uhlíková stopa sériové výroby baterie bude ve srovnání s konkurencí třetinová.

Zdroj: eurozpravy.cz