Reakce WBCSD na situaci na Ukrajině

Jsme zajedno s ukrajinským lidem a odsuzujeme vojenský útok nařízený ruským vedením. Soucítíme s každým, koho násilí zasáhlo, zejména s těmi, kdo pracují pro naše členy a partnery s operacemi na Ukrajině, a s těmi, kdo tam mají rodiny a přátele. V myšlenkách jsme také s těmi, kteří se v Rusku statečně stéjí proti útokům.

 

WBCSD a WWF spojily své síly, aby urychlily kroky podniků v oblasti ochrany přírody a nadměrným rybolovem

Minulý rok se znamenal pro přírodu zlom – ochrana našich lesů, pastvin a oceánů se stala pro firmy po celém světě kritickým obchodním tématem. Jak jsme se přesvědčili na konferenci COP26, příroda je nyní hned vedle změny klimatu.

 

 

Vylepšené hodnocení rizik, která mají dopad na potravinářský a zemědělský sektor

Rozšířené hodnocení rizik ovlivňujících potravinářský a zemědělský sektor poskytuje aktualizovanou analýzu nových rozměrů rizik ovlivňujících potravinářský a zemědělský sektor a způsobů, jak mohou společnosti tato složitá a vzájemně propojená rizika nejlépe zvládat.

 

Proč by investoři měli pracovní lesy postavit do středu zájmu přechodu na nulovou spotřebu energie

Toto je pátý ze série blogů členů skupiny WBCSD Forest Solutions Group (FSG), které představují různé pohledy na četné souvislosti lesnického sektoru s klíčovými otázkami globálního rozvoje. Tyto hlasy z lesnického sektoru oživují poslání skupiny FSG, kterým je pěstování inkluzivní cirkulární bioekonomiky, která má kořeny v prosperujících fungujících lesích (viz video FSG zde).

 

Peter Bakker v rozhovoru s IMD

V rozhovoru s Davidem Bachem, profesorem strategie a děkanem pro inovace na IMD, náš prezident a generální ředitel Peter Bakker prohlásil, že nyní nastal čas znovuobjevit kapitalismus. V rámci série IMD “The Interview” se Peter vyjádřil, že vedoucí představitelé podniků musí změnit své myšlení, aby si po pandemii vybudovali dlouhodobou odolnost a zaujali regenerativní přístup k obchodním modelům. Celý Peterův rozhovor s IMD si můžete prohlédnout po kliknutí sem.

 

Oběhové ukazatele přechodu (CTI): Nyní k dispozici ve francouzštině

Společně s Entreprises pour l’Environnement (EpE) a KPMG jsme spustili francouzský překlad verze 2.0 rámce Circular Transition Indicators s cílem podpořit společnosti ve francouzsky mluvících zemích v aktivním řízení jejich cirkulární transformace.

 

 

Po COP26 – Boj proti změně klimatu v Hongkongu i mimo něj

Po konferenci COP26 si stále více lidí uvědomuje, že svět musí přijmout ambicióznější a okamžitá opatření k dekarbonizaci a adaptaci, aby se zabránilo nevratným škodám způsobeným změnou klimatu.

 

 

Mobilizace kapitálu pro hodnotový řetězec bambuckého másla v západní Africe

Od listopadu 2021 do ledna 2022 zprostředkovaly WBCSD, Just Rural Transition, Global Shea Alliance a Acacia Sustainable Business Advisors v rámci nové investiční platformy Agri-SME iniciativu nazvanou Mobilizing Capital for the Shea Value Chain in West Africa.

 

Společný cíl: Na cestě ke skutečné hodnotě potravin

V lednu 2022 uspořádaly WBCSD, DSM, Impact Institute a Rabobank online zasedání, na kterém se diskutovalo o výzvách a příležitostech pro realizaci rámce True Value of Food. Hlavní výstupy této plodné a podnětné akce shromáždil The Broker v tomto článku, který bude využit k vytvoření konkrétní agendy a akčního plánu pro další cestu.

 

Propojení potravin a financí: Recept na úspěch v oblasti klimatu

V dopise redakci časopisu DTN Progressive Farmer píše Amy Senterová, ředitelka pro potraviny a finance ve WBCSD, o tom, jak mohou finance podpořit široké přijetí moderních zemědělských postupů a pomoci zemědělskému sektoru snížit jeho uhlíkovou stopu. Klíčovým aktérem v této oblasti je organizace Banking for Impact on Climate in Agriculture, která sdružuje banky, jež mají rozsáhlé obchodní aktivity v oblasti zemědělství.

 


 

Job openings at WBCSD

WBCSD is working with business to accelerate the systems transformations needed for a net zero, nature positive, and more equitable future. As part of this mission, we currently have 14 job openings available across the organization in functions spanning our work in Climate Action, Global Policy and Redefining Value, to Key Account Management and Human Resources. You can find all the information about our job openings, including how to apply, by clicking here.

Welcome to our new WBCSD members

  • JSW Group, one of India’s leading business houses, has joined WBCSD.

Member spotlights

Check out our spotlight on members’ activities and announcements:

  • Johnson Controls teams up with TED to outline the role of buildings in driving sustainability.
  • ArcelorMittal accelerates its decarbonization with a 1.7 billion Euros investment program in France, supported by the French government.

Global Network news

  • China: WBCSD attends International Advisory Meeting at the World Coastal Forum in China.
  • Italy: Vision 2050: Time to Transform is now available in Italian.
  • Spain: the Spanish Business Council for Sustainable Development presents ‘Vision 2050’ to inspire and accelerate the business action to ESG challenges.

Upcoming events

Financial Times Climate Capital Live: 8-10 March
As we move beyond the pandemic, it is clear that climate change is the most pertinent and existential crisis facing the world. Featuring speakers from WBCSD, FT Climate Capital Live 2022 is a platform for politicians, business leaders and financiers to evaluate the risks and opportunities they face in light of the climate crisis. You can register to attend either in-person in London or virtually by clicking here.

Climate Action Masterclass Series: 23 March
WBCSD’s flagship cross-sector climate project, SOS 1.5, hosts the next session of its Masterclass series on 23 March, focusing on how corporates can set and align robust net zero targets. As business is a significant contributor to the global carbon budget, the series supports corporates to accelerate climate action. Each Masterclass is an engaging, interactive “how-to” session for participants to apply inside their companies. To join SOS 1.5, or take part in one complimentary trial session, please get in touch: sos15@wbcsd.org.