Evropská komise

  • Evropská komise dne 2. 11. 2021 na konferenci COP26 oznámila, že Evropská unie přispěje ke globálnímu závazku v oblasti financování lesů částkou ve výši 1 miliardy eur. Tento pětiletý podpůrný balíček z rozpočtu EU pomůže chránit, obnovovat a udržitelně obhospodařovat lesy na celém světě.
  •  
  • Evropská komiseEvropská investiční banka (EIB) a Bill Gates jako zakladatel projektu Breakthrough Energy dne 2. 11. 2021 oficiálně uzavřeli partnerství, které bude podporovat investice do klíčových klimatických technologií, a to zejména do odvětví čistého vodíku, udržitelné letecké dopravy, dlouhodobého skladování energie a zachycování CO2 ze vzduchu. V období 2022 až 2026 bude uvolněna částka dosahující 820 milionů eur. Očekává se, že každé euro z veřejných prostředků přinese tři eura od soukromých investorů.

Ostatní

  • Vlády Francie, Německa, Velké Británie, Spojených států a Jihoafrické republiky spolu s Evropskou Unií dne 2. 11. 2021 oznámily dlouhodobé partnerství pro spravedlivou energetickou transformaci a podporu dekarbonizace Jihoafrické republiky. V první fázi se předpokládá mobilizace 8,5 miliardy dolarů pro financování grantů, půjček, investic či nástrojů pro sdílení rizik.