AI nemá duši. Je to nástroj, stejně jako třeba lopata

Umělá inteligence není samostatná bytost s vlastní inteligencí, ale jsou to počítačové algoritmy, které fungují jako nástroje k dosažení určitých cílů. A člověk ty cíle musí nadefinovat a musí ty nástroje umět používat, říká Daria Hvížďalová, odbornice na AI ze společnosti Mainware.

Co je to „Black Box mechanismus“, kdo zodpovídá za to, když AI udělá chybu a má rozvoj umělé inteligence své limity?

Poslouchat podcast .


.
BULLETIN 1/22 BEZPEČNÉ SDÍLENÍ DAT, PRŮMYSLOVÁ KOMUNIKACE

Čtěte nový Bulletin Průmyslu 4.0 na téma kyberbezpečnosti a průmyslové komunikace. Začněte třeba editorialem Aleny Novákové.

Chci číst Bulletin .


.
Kybernetická obrana není jen vnějším štítem. Začíná uvnitř firmy

Covid způsobil, že firmám nezbylo nic jiného než vyjít vstříc technologickému pokroku. S každým takovým pokrokem však přichází i hrozby. Tou zásadní jsou kyberútoky a krádeže dat, kterým současný trend práce z domova jednoznačně nahrává. Podle některých studií uniklo jen v roce 2020 téměř 12 miliard záznamů do nesprávných rukou. Můžeme se tomu nějak vyhnout? A jak?

O tom chci vědět víc .


.
Analýza: Dopad vysokých cen energií na české podniky a domácnosti

Evropa se v posledních měsících potýká s razantním nárůstem velkoobchodních cen elektřiny a zemního plynu. Burzovní ceny se proti jaru 2021 pohybují zhruba na dvojnásobných úrovních u elektřiny a trojnásobných u zemního plynu. Pokud by v této výši zůstaly i nadále, tak by se podle našich výpočtů celkové náklady na tyto energie pro tuzemské domácnosti, podnikatelský a veřejný sektor zvýšily v roce 2022 o 89 mld. Kč a v roce 2023 o dalších 177 mld. Kč.

To si chci přečíst