Krásný dobrý den,

dovoluji si s Vámi sdílet aktuality ze světa cirkulární ekonomiky, ačkoliv je zřejmé, že jste už jednou nohou mimo kancelář a plánujete, kde se v těchto letních dnech ochladíte. Ráda bych nicméně  ještě využila této příležitosti a před létem se s Vámi rozloučila, protože následující dva měsíce zaměřím pozornost na přípravu několika klíčových akcí a publikací, které na nich představíme. A rádi bychom, abyste byli u toho! Proto, než nastavíte dovolenkový nebo letní mód, s Vámi sdílím za celý tým INCIEN novinky z dění v naší organizaci i mimo ni, včetně pozvánek na podzimní akce, které si již nyní můžete vyznačit ve svých kalendářích.

Přeji Vám příjemné léto a těším se naviděnou v září!

Na čem v INCIEN pracujeme

INCIEN se dělí na dvě poloviny

INCIEN se dělí na dvě poloviny. A měli byste o tom vědět

Institut Cirkulární Ekonomiky oslavil v květnu 5 let a rozšířil se o sesterskou organizaci CIRA Advisory. Proč toto rozdělení vzniklo a co to znamená v našich aktivitách, se dočtete v příspěvku na blogu.

Koronavirus očima členů INCIEN

Koronavirus očima členů INCIEN: Neodsouvejme řešení klimatické krize na druhou kolej. Využijme příležitost ke změně

Krize pozměnila fungování většiny firem. V INCIEN pracujeme na mnoha projektech z velmi odlišných oblastí, zeptali jsme se proto našich členů, co koronavirus znamenal pro jejich fungování a jak vidí budoucnost právě svého oboru.

Cirkulární webináře

INCIEN a CIRAA spouští vzdělávací platformu o cirkulární ekonomice

„Poptávka českých podnikatelů, zastupitelů i manažerů po vzdělání v této oblasti stojí za vznikem nové série webinářů. Postupně chceme vybudovat online akademii nabízející kurzy pro odbornou i laickou veřejnost,“ říká Soňa Jonášová, ředitelka INCIEN a spoluzakladatelka CIRA Advisory.

Kurz oběhového hospodářství VŠCHT

Přihlášky na unikátní Kurz oběhového hospodářství jsou otevřené

Opět je možné se přihlásit do Kurzu oběhového hospodářství, který INCIEN pořádá společně s VŠCHT a dalšími organizacemi. 4. ročník kurzu začíná v září 2020 a končí v květnu následujícího roku. Celkem nabídne 11 pátečních celodenních výukových bloků a je zakončený certifikátem o absolvování. Součástí kurzu jsou odborné přednášky, exkurze i jedinečná příležitost konzulovat své vlastní projekty a nápady.

Kurz oběhového hospodářství VŠCHT

Podnikatelé a experti se spojili. Chtějí inovace a udržitelný restart ekonomiky

Jak posunout Česko k udržitelné budoucnosti a funkční ekonomice, až si sundáme roušky? Tato otázka spojila 91 byznysů – 72 firem, 11 asociací, 5 neziskovek, 2 think-tanky a 1 investiční fond do iniciativy Změna k lepšímu. Iniciativa je otevřená a další podporovatelé tak stále přibývají. Příštích pět měsíců budeme společně s ostatními pracovat na konkrétních řešeních a nápadech, které mohou pomoci Česku zařadit se mezi světové špičky v inovacích a udržitelnosti.

Kde se můžeme potkat?

2. – 3. 9. 2020 Konference ODPAD ZDROJEM

Zveme vás na jedinou konferenci, která se komplexně věnuje fungování obcí a měst a zavádění oběhového hospodářství do praxe. Konference kombinuje odborné příspěvky se sdílením příkladů z praxe a workshopy, kde se budeme věnovat konkrétním tématům na praktické úrovni, chybět nebude ani networking. V tomto roce jsme navíc propojili síly s Veletrhem URBIS. Více informací a registraci na akci najdete na našich weových stránkách.

9. 9. 2020 Circular Economy: It’s CEO’s agenda

Hned o týden později pořádáme v pražském Operu konferenci pro vedoucí představitele firem. Velká témata v kontextu cirkulární ekonomiky a byznysu představí ředitelé společností, které v mnoha ohledech udávají trendy jak v podnikání, tak ve způsobu, jakým fungujeme v každodenním životě. Dávají směr cirkulární ekonomice v České republice i na globální úrovni. Během akce je právě propojování a sdílení „naživo“ základním elementem.

Podpořte jedinečný zpravodajský portál

Náš zpravodajský projekt Zajimej.se, který přináší každý den nejnovější informace týkající se cirkulární ekonomiky, inovací i životního prostředí, se dostal do finálového kola akceleračního programu Climate Challenge od Impact Hubu, kterého se z více než stovky projektů účastí šest nejlepších. Redakci tak čeká letní pauza a následně další intenzivní semestr práce na rozvoji. Tým Zajimej.se chce portál udržet otevřený všem, aby to tak ale v současné situaci mohlo zůstat, potřebuje pravidelnou podporu čtenářů. Pokud Zajimej.se čtete a je pro vás inspirací, prosíme, podpořte ho. I malý měsíční příspěvek, sdílení na sociálních sítích nebo přeposlání pátečního e-mailového zpravodaje umožní redakci publikovat kvalitní obsah i nadále.