Ústí nad Labem, 9. května 2022. Doslova s revolučním projektem v reklamním textilu přichází aktuálně pro rok 2022 lídr středoevropského trhu, ústecká společnost MALFINI. Nová kolekce oděvů z recyklovaného plastu nese příznačný název re-Volution a nechybí jí ani mezinárodní certifikace GRS.

„Úspora primárních zdrojů, zvyšování podílu druhotných surovin, přechod na obnovitelné zdroje – s tím vším, a ještě s mnoha dalšími ekologickými aspekty jako složkami konceptu cirkulární ekonomiky, se i my v rámci udržitelnosti a společenské odpovědnosti setkáváme stále častěji,“ vysvětluje aktivity firmy její výkonný ředitel Jan Chovanec. A že už v MALFINI v oblasti udržitelnosti a snižování uhlíkové stopy něco dokázali, to konkrétně dokládá i hybridní fotovoltaický systém v ostravském skladě, elektro auta a auta na LPG ve vozovém parku, odpadové hospodářství a v neposlední řadě i výroba produktů z bio bavlny s certifikací GOTS či z bambusu nebo merina.

V nové kolekci nabízí MALFINI ze stoprocentního recyklovaného polyesteru svým zákazníkům aktuálně dámská a pánská trika a stejně tak v duo konceptu i microfleece mikiny, které v nejbližší době doplní i mikiny v kombinaci 80 procent bavlna a 20 procent recyklát.

Vlákna pro výrobu recyklovaného textilu jsou vyrobena recyklací spotřebních plastů jako jsou PET lahve, polyesterové oděvy a další odpady. Dle propočtů je na výrobu jednoho trička potřeba zhruba 12 PET lahví běžné velikosti. Jen pro ilustraci, ekologové odhadují, že v mořích končí ročně až osm milionů tun plastů, které mohou být cennou surovinou pro výrobu oděvů, jejichž předností je nejen snížení znečištění životního prostředí, ale také nižší uhlíková stopa vznikající při jejich výrobě.

Společnost MALFINI, a.s. se sídlem v Ústí nad Labem je středoevropským lídrem na trhu reklamního textilu a předním dodavatelem v dalších zemích Evropy s důrazem na společenskou odpovědnost. Ve svém portfoliu má i segment pracovních oděvů. Společnost nabízí přes 300 různých produktů. B2B charakter obchodního modelu firmy je založený na e-shopu, dostatečných skladových zásobách, rychlé logistice a dokonalých zákaznických službách. Jako přední hráč v daném sortimentu se značkami Malfini, Malfini Premium a Piccolio, který doplňují pracovní oděvy Rimeck a také pracovní textil holandské firmy Tricorp, i bezpečnostní obuv společnosti Bata Industrials, působí firma už takřka v 35 evropských zemích. Roční celkové tržby ve výši 1,8 miliardy korun jsou výsledkem práce víc jak 320 zaměstnanců. Moderní, plně automatizovaný sklad v Ostravě disponuje kapacitou větší než dvacet pět milionů kusů reklamního textilu. Dodávky na klíčové trhy do okolních států jsou realizovány do 24 hodin. Všechny produkty společnosti MALFINI podléhají přísným zkušebním testům a nesou světově uznávanou pečeť kvality OEKO-TEX Standard 100.

Více na www.malfini.com

Kontakt:
MALFINI, a.s.
Marie Logrová, PR manažer
Oblouková 391, Ústí nad Labem 403 40
GSM: 731 452 069, marie.logrova@malfini.com