Ústí nad Labem, 3. března 2021. K povinnému testování zaměstnanců se připravuje i náš největší dodavatel reklamního textilu, společnost MALFINI.

„Zkušební samotestovací sady jsme zakoupili už minulý týden. Vzhledem k aktuálně přijatým vládním opatřením a především s ohledem na to, že máme v České republice dvě pobočky se zcela odlišným způsobem práce, zvolili jsme také dva rozdílné postupy,“ říká výkonný ředitel firmy Jan Chovanec.

Pro administrativní budovu v Ústí nad Labem byla striktně stanovena práce v režimu home office. Zaměstnanci zajišťující chod objektu a ti, kteří nutně potřebují být na svém pracovišti, mají vstup povolen pouze s platným negativním testem, který si zajistí na veřejných testovacích místech dle nejvhodnější dostupnosti.

Jiný průběh zvolila společnost MALFINI pro své logistické centrum v Ostravě, kde poběží proces hromadného testování na pracovišti. Týká se zhruba 130 zaměstnanců týdně. Pro tento účel bylo v první fázi zakoupeno 600 testů schválených Ministerstvem zdravotnictví a nyní probíhá technická příprava v podobě vyčlenění vhodných prostor, personálního a administrativního zajištění. V okamžiku splnění všech daných opatření začne firma své zaměstnance neprodleně testovat. Souběžně s tím stále platí přísný režim už přijatých bezpečnostních nařízení v podobě 3R a řady dalších, stejně jako PCR testování pracovníků s případnými příznaky nemoci. Zaměstnanci v pracovním procesu dostávají také denně dva kusy respirátorů FFP2.

Společnost MALFINI, a.s. (dříve ADLER Czech, a.s.) se sídlem v Ústí nad Labem je středoevropským lídrem na trhu značkového reklamního textilu a předním dodavatelem v dalších zemích Evropy s důrazem na společenskou odpovědnost. Ve svém portfoliu má i segment pracovních oděvů. Společnost nabízí přes 300 různých produktů. B2B charakter obchodního modelu firmy je založený na e-shopu, dostatečných skladových zásobách, rychlé logistice a dokonalých zákaznických službách. Jako přední hráč v daném sortimentu se značkami Malfini, Malfini Premium a Piccolio, který doplňují pracovní oděvy Rimeck a nově také pracovní textil holandské firmy Tricorp, i bezpečnostní obuv společnosti Bata Industrials, působí firma už takřka v 35 evropských zemích. Roční celkové tržby ve výši 1,7 miliardy korun jsou výsledkem práce víc jak 320 zaměstnanců. Moderní, plně automatizovaný sklad v Ostravě disponuje kapacitou větší než dvacet pět milionů kusů reklamního textilu. Dodávky na klíčové trhy do okolních států jsou realizovány do 24 hodin. Všechny produkty společnosti Malfini podléhají přísným zkušebním testům a nesou světově uznávanou pečeť kvality OEKO-TEX Standard 100.

Více na www.malfini.com

 

Kontakt:
MALFINI, a.s.
Marie Logrová, PR manažer
Oblouková 391, Ústí nad Labem 403 40
GSM: 731 452 069, marie.logrova@malfini.com